Hayatı tecrübeyle tanıyan biri olarak, inşaat ve mimarlık konusunda uzmanlaşmış, beğenilen bir firma olan Çavuşoğlu İnşaat ile çalışma zevkini yaşadım. Hayata geçirdikleri her projeye yaklaşımları titizdir ve ev sahiplerinin yaşam tarzlarını yaşam alanlarına taşımaya çalışırlar.

Yakın zamanda tamamladıkları bir projeyi duyunca merakım arttı. Nötr tonlarda ferah bir oturma odası ve rahat bir oturma grubu ile aydınlık ve geniş bir orta sehpa tasarlamışlardı. Bu proje hakkında daha fazla bilgi edinmek için can atıyordum ve daha fazlasını öğrenmek için onlara başvurdum. Salondaki her detayın çok akıcı ve bütünleşik bir tasarıma sahip olduğunu görünce şaşırdım. Şöminenin yerleşiminden TV ünitesinin ahşap dokusunun doğallığına kadar her şey kusursuz bir şekilde ev sahiplerinin yaşam tarzını tamamlayacak şekilde tasarlandı.

Ancak en çok dikkatimi çeken şöminenin iki yanında duvarlara uygulanan niş tasarımları oldu. Bu nişler, detayların önemini vurgulamak için özenle hazırlanmış ve yerleştirilmiştir. Oturma odasına şıklık katmakla kalmayıp tasarıma işlevsel bir yön de kazandırmışlardır.

Daireden çıkarken Çavuşoğlu İnşaat’ın ev sahiplerinin yaşam tarzını mükemmel bir şekilde yansıtan bu kadar büyüleyici bir yaşam alanını nasıl yarattığını merak etmeden duramadım.

Bunun, deneyimleme zevkine sahip herkes üzerinde kalıcı bir etki bırakacak bir proje olduğunu biliyordum.